• De Maakbare Mens
  • Over Ons
    • Wat is De Maakbare Mens
    • Wie is wie
    • Contact
    • Prijs De Maakbare Mens
  • Thema's
  • Ons aanbod
    • Acties
    • Educatieve producten
    • Samenwerking
    • Boek: Goed, beter, best?
  • Media
    • Actueel
    • Recensies
    • Infocentrum
    • Nieuwsbrief
    • DMM in de media
  • EXTRA info
    • ABC
    • Dossiers
    • Links
    • Audio en video
  • Agenda
    • Agenda
    • Terugblik
  • Vrijwilligers
    • Word vrijwilliger
    • Wat kan je doen?
    • Sfeerbeelden
Home Media Actueel Doorbraak in strijd tegen kanker dankzij nanotechnologie
Doorbraak in strijd tegen kanker dankzij nanotechnologie PDF Afdrukken E-mailadres
Vrijdag, 24 Februari 2012 12:11

Vandaag de dag bestrijdt men kanker onder meer met behulp van chemo- en stralingstherapie. Deze behandelingen zijn vaak doeltreffend, maar hebben veel bijwerkingen. Ze vallen niet enkel de kankercellen aan, maar beschadigen ook heel wat gezonde cellen.

Een interessant alternatief in de toekomst zouden de nanorobots kunnen zijn. Dat zijn moleculaire ‘robotjes’ die gericht op zoek gaan naar de kankercellen en deze vernietigen, zonder daarbij de gezonde cellen te beschadigen. Lange tijd was onduidelijk hoe deze nanorobots er zouden kunnen uitzien.

Maar aan de Harvard University hebben ze nu een belangrijke stap gezet. Men slaagde erin een nanorobot te maken die kankercellen opspoort en vernietigt. Het is een soort van ‘DNA-doosje’ waarin antistoffen zitten opgesloten. De DNA-strengen in het omhulsel vormen een sleutel dat ingrijpt op specifieke eiwitten die eigen zijn aan de kankercellen. Wanneer dan zo’n nanorobot in contact komt met een kankercel, openen de DNA-strengen het doosje en komen de antistoffen vrij op de kankercel. Met de dood van de kankercel tot gevolg.

Volgens nanotechnoloog Lammertyn van de KU Leuven is deze technologie heel beloftevol voor de behandeling van kanker. Toch waarschuwt hij dat het nog vele jaren zal duren eer dit in de praktijk kan worden toegepast.

Bron: Eline Delrue, Veelbelovende ‘nanorobot’ bestrijdt kankercellen, De Morgen, 24 februari 2012.

 
Naam:
E-mail:
  • Recentste
  • Archief

Actueel

  • Navelstrengbloed doneren

  • Connect4life

  • Wie niet ziek is, is gezien

  • Striktere regulering voor esthetische chirurgie

  • Hoe omgaan met genetische informatie?

  • Een terugblik op de Dag van de Maakbare Mens

Agenda

za juni 22 @13:30 - 23:00PM
Dag van de Mens
vr juni 28 @14:00 - 19:00PM
Symposium Homo Orthobionicus II: De maakbare mens
Bekijk volledige kalender

Nieuw op de site

  • Navelstrengbloed doneren
  • Adressen
  • Heb je vragen
  • Hoger risico
  • Erfelijke ziektes
  • Kinderen uit familiehuwelijken
  • Nieuwsbrief 112 - 6 juni 2013
© 2010 De Maakbare Mens vzw
Home - Contact - Sitemap - Thema's