Een avond die raakt aan wetenschap én hart.
Over vooruitgang, veerkracht, misverstanden en het wonder van nieuw leven.
Zwanger worden is niet voor iedereen vanzelfsprekend. 1 op de 6 koppels kampt met vruchtbaarheidsproblemen. Gelukkig kunnen zij beroep doen op de techniek via medisch begeleide voortplanting. Professor Van Steirteghem stichtte samen met Paul Devroey het Brussels IVF aan de VUB. Vandaag een wereldbefaamd fertiliteitscentrum waar inmiddels meer dan 46.000 kinderen geboren werden na fertiliteitsbehandelingen.
Bovendien ontwikkelde hij ICSI. Een medische techniek waarbij precies één zaadcel rechtstreeks in de eicel wordt ingebracht. Deze revolutionaire aanpak was niet alleen een wereldprimeur, het verlegde ook voorgoed de standaarden en slaagkansen in de fertiliteitsgeneeskunde.
Professor Van Steirteghem vertelt over een leven aan de wieg van de fertiliteitstechnologie: een tijdreis langsheen vruchtbaarheidsbehandelingen. Over de wetenschappelijke pioniersjaren en de ethische en maatschappelijke vragen die de techniek opriep.
Aansluitend vertellen Lynn en Daphne openhartig hoe zij hun kinderwens in vervulling zagen gaan. Elk met hun eigen weg, eigen twijfels en hoop.
De Architect
Brusselsestraat 28
1750 Lennik
Donderdag, 18 september 2025
19.00 – 21.30 uur.
Toegangsprijs: € 5 pp.
André Van Steirteghem is auteur van “Eicel zoekt zaadcel voor vaste relatie”. Een boek waarin het verhaal van een grenzeloze toewijding aan wetenschap én mensen centraal staat. Je kan het boek van prof. Van Steirteghem kopen na afloop van de activiteit. De opbrengst van de verkoop gaat naar het Caroline Pauwels Noodfonds.
Ook bij de aankoop van je ticket voor de activiteit kan je een extraatje geven dat naar het Caroline Pauwels Noodfonds gaat.
Dit evenement wordt georganiseerd in samenwerking met huisvandeMens Halle, De Maakbare Mens, Oudstudentenbond VUB (OSB-VUB) en hun afdeling Geuzenheuvels en Brussels IVF.